V utorok Kristína Schmiedlová proti Rogowskej, obhajkyňa Strýcová proti Turkyni

kristina

Hlavná súťaž dvojhry EMPIRE Slovak Open 2014 sa začne v utorok 6. mája od desiatej ráno. Dnes sa konal žreb, ktorý rozhodol o zaujímavých dvojiciach v úvodných stretnutiach hlavného pavúka.

 


 

Zajtra po dvanástej hodine nastúpi na hlavnom kurte TC EMPIRE Trnava Kristína Schmiedlová - iba 16-ročná talentovaná slovenská juniorka, ktorá dostala voľnú kartu do hlavnej súťaže.  V juniorskom kombinovanom rebríčku ITF je ôsma na svete. Jej súperkou bude austrálska tenistka s poľskými koreňmi Olivia Rogowská, ktorá je momentálne 132. v rebríčku WTA vo dvojhre. „Na zápasy v Trnave sa veľmi teším, bude to pre mňa premiéra na takom veľkom turnaji. Budem sa snažiť zahrať čo najlepšie,“ povedala Schmiedlová pre web empireslovakopen.sk. Kristína má v hlavnej súťaži aj svoju sestru Karolínu, ktorá je nasadenou dvojkou.

 

Na tom istom kurte sa neskôr odohrajú aj zaujímavé duely českých tenistiek. Skvelá deblistka a trojnásobná grandslamová víťazka Lucie Hradecká nastúpi proti členke TC EMPIRE Trnava Dalme Gálfiovej. Obhajkyňa titulu Barbora Záhlavová-Strýcová bude následne bojovať o postup do druhého kola s Turkyňou Caglou Buyukakcaovou. 

Kompletné výsledky druhého kola kvalifikácie

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri