6. ročník

Prize Money: 75 000 USD

Dátum turnaja: 5. máj - 11. máj

Víťazka dvojhry: Anna Karolina Schmiedlova (SVK)

Finále: Anna Karolína Schmiedlova (SVK) [2] - Barbora Zahlavova-Strycova (CZE) [1] 6-4 6-2

Víťazky štvorhry: Stephanie Vogt (LIE) / Saisai Zheng (CHN) [2]

Finále: Stephanie VOGT (LIE) / Saisai ZHENG (CHN) [2] - Margarita GASPARYAN (RUS) / Evgeniya RODINA (RUS) 6-4 6-2

Trnavský turnaj ITF EMPIRE Slovak Open mal prvýkrát v histórii slovenskú víťazku vo dvojhre. Titul si vybojovala druhá nasadená Karolína Schmiedlová, ktorá vo finále vyhrala nad jednotkou turnaja Záhlavovou-Strýcovou z Česka 6:4, 6:2. Schmiedlová zvíťazila dovtedy na najväčšom turnaji v kariére, zhodou okolností v Trnave, kde sa hrá najväčšie ženské antukové podujatie na Slovensku. „Kedysi to bol menší turnaj, teraz je to 75-tisícka so super obsadením. Neverila som, že by som tu mohla vyhrať. Dúfala som aspoň v semifinále. S tým som už bola veľmi spokojná,“ hodnotila Schmiedlová. Záhlavová-Strýcová uznala po finále kvality súperky. „Sily mi nechýbali, ale Karolína hrala veľmi dobre. Ďakujem všetkým sponzorom, ktorí turnaj podporujú a ďakujem i za to, že som mohla bývať v hoteli EMPIRE,“ dodala.

vitazka

EMPIRE Slovak Open 2013 s dotáciou 75 000 $

5. ročník

Dátum turnaja: 6. máj – 12. máj

Víťazka dvojhry: Barbora Zahlavova-Strycova (CZE)

Finále: Barbora Zahlavova-Strycova - Karin KNAPP (ITA) [2] 6-2 6-4

Víťazky štvorhry: Mervana Jugic-Salkic (BIH) / Renata Voracova (CZE) [1]

Finále: Mervana Jugic-Salkic (BIH) / Renata Voracova (CZE) [1] - Jana Cepelova (SVK) / Anna Karolina Schmiedlova (SVK) 6-1 6-1

Titul medzinárodnej majsterky Slovenka v tenise žien zo 75-tisícového turnaja EMPIRE Slovak Open 2013 putoval z Trnavy zásluhou Plzenčanky Barbory Záhlavovej-Strýcovej do Česka. Vo finále piateho ročníka podujatia, ktoré sa pre dážď v tenisovom areáli EMPIRE hralo až v nedeľu popoludní, zdolala druhú nasadenú Talianku Karin Knappovú  (WTA 113.) 6:2, 6:4 za 1:53 h.

"Toto bol môj tretí štart v Trnave a som rada, že víťazný," vravela 27-ročná Češka. Na dvorce vrátila sa v apríli po polročnom dištanci za užitie zakázanej látky. "Po dlhej prestávke som hrala na tretej akcii a hneď som vyhrala. Som nadšená," neskrývala radosť hráčka, ktorá spadla až na 189. miesto rebríčka. Päť predchádzajúcich sezón vždy končila v prvej stovke, hrou v Trnave potvrdila, že do nej patrí.

Česká tenistka Renata Voráčová získala v piatom ročníku turnaja v Trnave už tretí titul vo štvorhre - po rokoch 2011, 2012 vyhrala po boku Mervany Jugičovej-Salkičovej z Bosny a Hercegoviny aj titul medzinárodnej šampiónky Slovenska na EMPIRE Slovak Open 2013. Dvojica zdolala v jednoznačnom finále mladé Slovenky Janu Čepelovú a Karolínou Schmiedlovou 6:1, 6:1.

dsc 9432u voracova 1
Barbora Záhlavová-Strýcová (CZE)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2013
Renáta Voráčová (CZE) a  Mervana Jugič-Salkič(ROU)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2013

Empire Trnava Cup 2012 s dotáciou 50.000$

4. ročník

Prize Money: 50 000 USD

Dátum turnaja: 30. júl - 5. august

Víťazka dvojhry: Anastasija Sevastova (LAT)

Finále: Anastasija Sevastova (LAT) [7] - Ana Savic (CRO) walkover

Víťazky štvorhry: Elena Bogdan (ROU) / Renata Voracova (CZE)

Finále: Elena Bogdan (ROU) / Renata Voracova (CZE) [1] - Marta Domachowska (POL) / Sandra Klemenschits (AUT) [4] 7-6(2) 6-4

DSC 5514u 2012 doubles winner
Anastasija Sevastova (LAT)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012
Renáta Voráčová (CZE) a Elena Bogdan (ROU)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012

EMPIRE Trnava Cup 2011 s dotáciou 50.000$

3. ročník

Dátum turnaja: 1. august – 7. august

Víťazka dvojhry: Yvonne Meusburger (AUT)

Finále: Yvonne Meusburger (AUT) [3] - Elitsa Kostova (BUL) [7] 0-6 6-2 6-0

Víťazky štvorhry: Janette Husarova (SVK) / Renata Voracova (CZE)

Finále: Janette Husarova (SVK) / Renata Voracova (CZE) - Jana Cepelova (SVK) / Lenka Wienerova (SVK) [2] 7-6(2) 6-1

Meusburgerová si po premiérovom titule odviezla z Trnavy aj druhý, tentoraz už z turnaja s 50-tisícovou dotáciou. Slovami sa vrátila aj k trnavskému 1. kolu, v ktorom ju riadne potrápila istá Karolína Schmiedlová po výsledku 6:0, 5:7, 6:4. „Bolo jasné, že domáci talent hrá proti mne bez tlaku a užíva si túto šancu. Karolína nemala čo stratiť a predviedla výkon, ktorý jej predurčuje sľubnú budúcnosť,“ uzavrela Meusburgerová. Darilo sa aj Slovenke Janette Husárovej, ktorá sa hneď na svojom prvom medzinárodnom turnaji po takmer dvojročnej pauze dočkala triumfu vo štvorhre s Voráčovou. V hlavnej súťaži bolo deväť Sloveniek – Schmiedlová, Čepelová, Wienerová, Kristína Kučová, Tabaková, Hončová, Juríková, Natália Vajdová a Pochabová. Najďalej to dotiahli štvrťfinalistky Kučová a Juríková.

25 empire trnava cup 2011 stvorhra ETC 2011
Yvonne Meusburger (AUT)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011
Renáta Voráčová (CZE) a Janetta Husárová (SVK)

Finále:: Sandra Zahlavova (CZE) [1] - Lenka Jurikova (SVK) 2-6 6-3 6-1

Vítazky štvorhry: Iveta Gerlova (CZE), Lucie Kriegsmannova (CZE)

Finále: Iveta Gerlova (CZE) / Lucie Kriegsmannova (CZE) [3] – Michaela Honcova (SVK) / Lenka Wienerova (SVK) 6-2 6-1

Do trojkolovej kvalifikácie sa prihlásilo 46 žien a prešli ňou i dve Slovenky Luknárová a Hončová. V 32-člennom hlavnom pavúku bola najvyššie nasadenou Češka Sandra Záhlavová, hráčka prvej stovky svetového rebríčka. Po predošlom trnavskom finále sa jej podarilo získať trofej po finálovom víťazstve nad vtedy 20-ročnou Slovenkou Lenkou Juríkovou. Z ďalších zvučných mien sa predstavili sestry Plíškové z Česka či Reka-Luca Janiová z Maďarska. Zaujímavosťou dvoch semifinále dvojhry bolo, že sa do nich prebojovali tri Češky a jedna Slovenka. Záhlavová zdolala kvalifikantku a prekvapenie turnaja Zuzanu Zálabskú a Juríková, teraz už členka TC EMPIRE Trnava, si poradila s Evou Birnerovou. Juríková sa vďaka 34 bodom zaradila blízko druhej stovky WTA.

DSC1244u 2010 doubles winner
Sandra Záhlavová (CZE)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2010
Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2010

icon-download-32Dvojhra 2010 icon-download-32Štvorhra 2010 icon-download-32Kvalifikácia 2010

EMPIRE Trnava Cup 2009 s dotáciou 25.000$

1. ročník

Dátum turnaja: 10. august – 16. august

Finále: Yvonne Meusburger (AUT) [3] - Sandra Zahlavova (CZE) [1] 7-6(0) 7-5

Víťazky štvorhry: Sandra Klemenschits (AUT), Vladimira Uhlirova (CZE)

Finále: Sandra Klemenschits (AUT)/Vladimira Uhlirova (CZE) [1] - Michaela Pastikova (CZE) / Darina Sedenkova (CZE) [3] 6-4 6-2

Víťazkou 1. ročníka vo dvojhre sa stala Rakúšanka Meusburgerová, keď zdolala turnajovú jednotku Sandru Záhlavovú (111. v rebríčku WTA). „V Trnave som bola po prvý raz. Páčila sa mi organizácia podujatia v tomto peknom areáli. Súperka hrala vo finále veľmi dobre. Mala som v nohách ťažký trojsetový zápas zo semifinále,“ povedala po triumfe Meusburgerová. V dvojkolovej kvalifikácii dvojhry štartovalo 8 Sloveniek, do hlavnej súťaže sa z nich prebojovali dve - Luknárová a iba 16-ročná Čepelová. V hlavnej súťaži bolo priamo 6 Sloveniek - Nociarová, Škamlová, Baranová, Pochabová, Juríková i Maráčková. Len dve z nich, a to Nociarová a Pochabová, postúpili do 2. kola. Zaujímavou účastníčkou bola 17-ročná Rumunka Simona Halepová, nedávna svetová dvojka, ktorá to v Trnave dotiahla do štvrťfinále singla.