História turnaja

Turnaj začal písať svoju históriu v roku 2009 pod názvom EMPIRE Trnava Cup. Organizačný tím TC EMPIRE Trnava si vtedy stanovil cieľ zorganizovať atraktívny medzinárodný ženský turnaj, ktorý by prilákal nielen kvalitné hráčky, ale i početnejšie tenisové publikum. Turnaj si vo svojej krátkej histórii získal stabilné miesto v kalendári turnajov ITF, ale i v srdciach hráčok, ktoré sa do Trnavy rady vracajú.

EMPIRE SLOVAK OPEN 2013


EMPIRE Trnava cup 2012

Turnaj v roku 2012 privítal hráčky z 21 štátov sveta. EMPIRE Trnava Cup 2012 mal dotáciu 50.000 dolárov. Medzi najznámejšie tenisové mená, ktoré sa v areáli TC EMPIRE Trnava predstavili, patrila určite 29-ročná Moskovčanka Elena Bovinová, bývala hráčka svetovej dvadsiatky, víťazka troch turnajov WTA vo dvojhre, šampiónka mixu na Australian Open 2004 po boku Zimonjiča a niekdajšia fedcupová reprezentantka Ruska. Predčasne sa porúčala najvyššie nasadená Nemka Dinah Pfizenmaierová, ale aj obe lanské finalistky, dvojnásobná víťazka Yvonne Meusburgerová z Rakúska (2009, 2011) a Elitsa Kostová z Bulharska.

Finálový titul získala nakoniec lotyšská fedcupová reprezentantka Anastasia Sevastovová, čo bol jej deviaty titul na okruhu ITF (jeden má aj z turnaja WTA). Táto tenistka bola 31. januára 2011 už na skvelom 36. mieste rebríčka WTA.

Do finále štvorhry sa dostali dva nasadené páry. Zlínska tenistka Renata Voráčová je prvou, ktorá vyhrala štvorhru na antuke TC EMPIRE už druhý krát. Vlani tu triumfovala po boku skvelej Bratislavčanky Janette Husárovej a teraz si zvolila za partnerku 20-ročnú Rumunku Bogdanovú. Voráčová s Bogdanovou porazili vo finále poľsko-rakúsky pár Marta Domachowská a Sandra Klemenschitsová 7/6, 6/4.

Podrobné výsledky z turnaja si môžete pozrieť na 2012.empiretrnavacup.sk.

2012 singles winner 2012 doubles winner
Anastasija Sevastova (LAT)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012
Renáta Voráčová (CZE) a Elena Bogdan (ROU)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012

 

EMPIRE Trnava cup 2011

V tomto roku sa zúčastnilo turnaja 10 hráčok z druhej svetovej stovky na čele s víťazkou z roku 2010 Sandrou Záhlavovou z Česka a Yvonne Meusburger, viťazkou z premiérového ročníka turnaj. Turnaj mal dotáciu 50.000 USD a po prvý krát sa hralo na vynovených dvorcoch areálu TC EMPIRE Trnava.

Staronovou víťazkou dvojhry sa stala Yvonne Meusburger, nasadená turnajová trojka, ktorá si vo finále poradila s Bulharkou Elitsou Kostovou 0/6 6/2 6/0. Yvonne počas celého turnaja predvázdala pevné nervy a stabilnú hru najmä v dôležitejších momentoch, kedy na jej rakete skončili slovenské tenistky Kučová i Schmiedlová, ktoré porazila 6/4 v treťom sete.

Zo Sloveniek sa najďalej podarilo prejsť finalistke z roku 2010 Juríkovej a tiež nasadenej osmičke Kristíne Kučovej, ktorá sa dostala do štvrťfinále. Svojou hrou zaujala najmä Schmiedlová, ktorá v 1.kole takmer siahala na víťazstvo proti neskoršej víťazke. Na zlý žreb doplatila Čepelová, ktorá síce mala na nasadenú jednotku Záhlavovú v prvom sete setbal, ale ten sa jej nepodarilo získať a tak podľahla víťazke z roku 2010 Sandre Záhlavovej.

Vo štvorhre sa predstavila ikona slovenského tenisu, Bratislavčanka Janetta Husárová. Trojnásobná účastníčka olympijských hier (2000, 2004, 2008), deblová majsterka sveta z Los Angeles 2002 (spolu s Ruskou Dementievovou) a členka víťaznej fedcupovej reprezentácie Slovenska spred desiatich rokov (Pohár federácie) má na svojom konte mnohé prvenstvá na okruhu WTA a ITF. Janetta spolu so skúsenou deblistkou Renátou Voráčovou porazili vo finále štvorhry druhý nasadený slovenský pár Čepelová / Winerová 7/6, 6/1.

Podrobné výsledky z turnaja si môžete pozrieť na 2011.empiretrnavacup.sk.

25 empire trnava cup 2011 stvorhra ETC 2011
Yvonne Meusburger (AUT) 
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011
Renáta Voráčová (CZE) a Janetta Husárová (SVK)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011

EMPIRE Trnava cup 2010

Druhý ročník turnaja sa uskutočnil v areáli TC EMPIRE Trnava v dňoch 8.-15.8.2010 s dotáciou 25.000 USD. Hlavný pavúk dvojhry tvorilo 32 hráčok, kde najvyššie nasadenou bola Češka Sandra Záhlavová z prvej svetovej stovky, ktorá obhajovala finále z minulého roka. Českej hráčke sa tento rok darilo viac, keď po trojsetovej bitke zdolala slovenskú hráčku Lenku Juríkovú 2-6 6-3 6-1. Juríková na ceste do finále zdolala druhú nasadenú Patriciu Mayr ako i Češku Evu Birnerovú. Z ďalších známych mien sa predstavili sestry Pliškové z Česka, Reka-Luka Jani z Maďarska.

Vo štvorhre dominoval český pár Gerlová, Kriegsmannová výsledkom 6/2, 6/1 nad slovenským párom Wienerová, Hončová.

2010 doubles winner
Iveta Gerlová (CZE) a Lucie Kriegsmannová (CZE)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2010

 EMPIRE Trnava cup 2009

Priemiérového ročníka s dotáciou 25.000 USD, ktorá sa konal od 10.augusta do 16.augusta  2009, sa zúčastnili hráčky z 9 krajín. Najvyššie nasadenou bola Češka Sandra Záhlavová (111 WTA). K známym menám patrila Rumunka Simona Halepová, víťazka juniorskej dvojhry na Roland Garros z roku 2008, ktorá sa v Trnave dostala až do štvrťfinále.

Prvé tri najvyššie nasadené hráčky sa prebojovali  do semifinále. Vo finále si skúsenejšia Meusburgerová poradila s turnajovou jednotkou Sandrou Záhlavovou z Česka v napínavom zápase 7/6, 7/5. Ani jedna zo slovenských hráčok neprešla do štvrťfinále, ale sympaticky výkon ukázala nádejná Jana Čepelová, ktorá sa do hlavnej súťaže prebojovala z kvalifikácie.

Štvorhru vyhral rakúsko-český pár Sandra Klemenchits/Vladimíra Uhlířová 6/4, 6/2 nad českou dvojicou Paštiková/Šedeňková.

 

Prehľad doterajších víťaziek:

2012

dvojhra: Anastasija Sevastova (LAT)
štvorhra: Renáta Voráčová (CZE) Elena Bogdan (ROU)

2011

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Janetta Husárová (SVK) Renáta Voráčová (CZE)

2010

dvojhra: Sandra Záhlavová (CZE)
štvorhra: Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)

2009

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Sandra Klemenschits (AUT) Vladimíra Uhliřová (CZE)

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri