Kristína Schmiedlová skončila v prvom kole, podľahla Rogowskej

rogowskaKristína Schmiedlová (16), ktorá dostala voľnú kartu do prvého kola hlavnej súťaže EMPIRE Slovak Open, prehrala s Austrálčankou Oliviou Rogowskou 4:6, 0:6. Slovenská juniorka mala výborný štart do zápasu, keď viedla 4:1, ale súperka zápas otočila.

VIDEOROZHOVOR S ROGOWSKOU

Kristína Schmiedlová je iba 16-ročná talentovaná slovenská hráčka, ktorá je v juniorskom kombinovanom rebríčku ITF ôsma na svete. Jej súperkou bola 22-ročná austrálska tenistka s poľskými koreňmi Rogowská, ktorá je momentálne 132. v rebríčku WTA vo dvojhre. Austrálčanka bola prekvapená z úvodu stretnutia. „Začala veľmi dobre, ale ja som zostala pokojná a nepánikarila som. To mi pomohlo vyhrať zápas. Hrala som dobre pri dôležitých bodoch a keď som získala prvý set, definitívne som sa upokojila a v druhom sete som predviedla dobrý tenis,“ hodnotila Rogowská pre empireslovakopen.sk.

 

Podľa Rogowskej rozhodli v jej prospech skúsenosti, ktorých má viac v porovnaní so Slovenkou, ktorá je o 6 rokov mladšia.„Určite, ona je veľmi mladá hráčka. Ale je ôsma v juniorskom rebríčku, takže som vedela, že tenis hrá dobre. Na Tour som dlhšie, som skúsenejšia a v dnešnom zápase mi to pomohlo. Hneď na začiatku vybehla s výborným podaním, čo ma prekvapilo. No sústredila som sa na to, o čo sa snažím i v tréningu. Vedela som aj tak, že mám dobrú šancu zvíťaziť,“ dodala Rogowská.

 


Kompletné výsledky finále kvalifikácie a prvého kola hlavnej súťaže

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri