Karolína Schmiedlová je víťazkou EMPIRE Slovak Open

kajkaTrnavský turnaj ITF EMPIRE Slovak Open má prvýkrát v histórii slovenskú víťazku vo dvojhre. Titul si vybojovala druhá nasadená Anna Karolína Schmiedlová (19), ktorá vo finále vyhrala nad jednotkou turnaja Barborou Záhlavovou-Strýcovou z Česka 6:4, 6:2.

FINÁLOVÝ CEREMONIÁL

Schmiedlová zvíťazila na najväčšom turnaji v kariére, zhodou okolností na Slovensku v Trnave, kde sa hrá najväčšie ženské antukové podujatie u nás. „Verila som, že raz sa mi to môže podariť. Kedysi to bol menší turnaj, teraz je to 75-tisícka so super obsadením. Pred začiatkom som hovorila, že pôjdem od zápasu k zápasu. Neverila som, že by som tu mohla vyhrať. Dúfala som aspoň v semifinále. S tým som už bola veľmi spokojná. Teraz som veľmi rada a prekvapená, že to tak vyšlo,“ hodnotila Schmiedlová. 

„Ešte v prvom zápase proti Voráčovej som nebola zvyknutá na to, že ma ľudia povzbudzujú. V druhom kole som potom bola jediná Slovenka vo dvojhre. Snažila som sa, aby som to udržalo čo najďalej,“ pokračovala Schmiedlová.

„Najťažším zápasom na turnaji bol pre mňa ten prvý, ktorý som mohla pokojne prehrať. Keby mi Renata nebola pomohla pár loptami, mohla som v prvom kole skončiť. Nervózne bolo aj semifinále proti Curenkovej, nehrala som v ňom až tak dobre. Dnes to bolo tiež nervóznejšie, keďže išlo o finále, ale hrala som dobrý tenis, takže som verila, že sa mi to nakoniec podarí,“ dodala Schmiedlová.

Barbora Záhlavová-Strýcová uznala po finále kvality súperky. „Vo finále mi sily nechýbali, ale Karolína hrala veľmi dobrý zápas. Ja som sa do toho veľmi nedostala, vyhrala zaslúžene," povedala česká finalistka, ktorá by do Trnavy prišla rada opäť. "Budem to mať naplánované. Chcem sa poďakovať všetkým divákom, ktorí prišli dnes alebo včera. Veľmi si toho vážime. Ďakujem aj všetkým sponzorom, ktorí turnaj podporujú a ďakujem aj za to, že som mohla bývať v hoteli EMPIRE,“ dodala Záhlavová-Strýcová.


vitazka


Kompletné výsledky turnaja EMPIRE Slovak Open

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri