Slovensko-české finále, o titul zabojuje Schmiedlová so Záhlavovou-Strýcovou

kaja3EMPIRE Slovak Open ponúkne v nedeľu 11. mája o 11.00 h skvelé finále dvojhry, keď si v ňom zmerajú sily druhá nasadená Slovenka Anna Karolína Schmiedlová (19) a turnajová jednotka z Česka Barbora Záhlavová-Strýcová (28). Schmiedlová postúpila cez Ukrajinku Lesiu Curenkovú po tom, čo ju zdolala v dvoch tajbrejkoch 7:6 (1), 7:6 (5).

 

Program dňa 11.5.2014


VIDEOROZHOVOR SO SCHMIEDLOVOU


Aj keď slovenská tenistka a fedcupová reprezentantka postúpila, zo svojej hry v semifinále nemala najlepší pocit. „Počas celého zápasu som sa trápila so svojimi chybami. Párkrát som hodila aj raketu, bola som nervózna. Vo všetkých troch zápasoch na turnaji  predtým som hrala lepšie. Ale dôležité bolo, že som zvládla koncovky setov v tajbrejkoch," začala hodnotiť Schmiedlová.  „Myslím si, že súperka bola už aj trochu unavená, ale hrala výborný tenis. Málo kazila. Musela som hrať ja, snažiť sa ukončiť loptu, čo sa včera a predvčerom na turnaji nestalo, keďže som hrala proti hráčkam, ktoré ma tlačili a ja som vracala lopty späť. Stačilo mi to, no teraz pri Curenkovej som musela hrať ja,“ vysvetľovala Schmiedlová, ktorú hnalo dopredu aj domáce publikum. 


"Pre mňa to bol dnes trochu aj záväzok, chcela som postúpiť do finále. Možno preto som bola zviazaná a nešlo mi to tak. Vo finále už nemám čo stratiť, keďže Bára Strýcová je hráčka okolo 50. miesta v rebríčku WTA. Je oveľa staršia a skúsenejšia, ale ja som sa dostala do finále a to je pre mňa veľký úspech," dodala Schmiedlová. Košičanka má šancu stať sa prvou slovenskou víťazkou dvojhry na EMPIRE Slovak Open. 


Trnava si pamätá iba slovenskú víťazku debla, ktorou bola v roku 2011 (turnaj sa volal ešte EMPIRE Trnava Cup) Janette Husárová po boku Češky Renaty Voráčovej.

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri